Гео Багратович Лерос – народний депутат України від партії "Слуга народу", а також позаштатний радник президента Володимира Зеленського. Про кар'єру, компромат та доходи – читайте у нашому матеріалі.

біографія

Дата народження – 24.04.1989

Вік – 30 років

Місце народження – Київ, Україна

Справжнє ім'я – Курехян Георг Багратович

Знак зодіаку – тілець

родина

Офіційно Лерос не одружений. Докладнішої інформації про особисте життя народного депутата у відкритому доступі немає. Зважаючи на все, Гео Багратович вважає за краще тримати її подалі від очей громадськості.

Освіта

Середню освіту здобув в одній із київських шкіл. Після цього вступив до Академії адвокатури України на відділення міжнародного права.

Кар'єра та бізнес

Цікаво, що за освітою Гео Багратович Лерос ніколи не працював.
Лерос заснував проект Art United Us та громадську організацію City-Art.
У рамках цих програм було створено безліч творчих проектів, проте найвідомішим з них вважається "Art United Us". Саме City-Art ініціювало створення понад 70 муралів по всій Україні, деякі з яких здобули визнання у всьому світі.

Крім того, Лерос брав участь у діяльності благодійного фонду "Сестри перемоги".

Радник Зеленського цікавиться ще й кіно. У його послужному списку є такі кінострічки, як фільм про реформу поліції, короткометражка "A lifetime older" про героя АТО та вчителя-медика, а також кілька кліпів для українських артистів. Серед надбань Гео Багратовича авторство першої української книги про вуличне мистецтво Kyiv Street Art.

Під час створення проекту Art United Us Лерос обіймав посаду позаштатного радника з питань культури Віталія Кличка (офіційно зарплату не отримував). Також Гео працював із Міністром інформаційної політики Юрієм Стецем, був помічником.

2019 року балотувався у народні депутати України від партії "Слуга народу". Того ж місяця президент Зеленський призначив режисера та арт-куратора Гео Лероса своїм позаштатним радником.

Компромат та чутки

Скандал із розтратою держкоштів

Лерос Гео разом із київською мерією реалізовував проект Art United As. Однак незабаром митця звинуватили недобросовісну розтрату держкоштів. Так, державою було виділено 3,6 мільйона гривень на купівлю всіх необхідних матеріалів та гонорарів художникам. У результаті виявилося, що художники, які працюють над муралами у столиці, не отримали жодної копійки.

Глава Art United As та міністр Стець заявили, що журналісти створили замовний сюжет. Більше того, вони можуть надати всі необхідні чеки. Пізніше версія про витрати змінилася. Виявилося, що держава сплатила проживання художників з інших країн, також їхні райдерські вимоги (у яких була, наприклад, стрілянина з ПМ, АК) та переліт у преміум-класі. Голова міністерства Юрій Стець наказав провести внутрішній аудит.

За словами Лероса, остаточна ціна проекту навіть перевищила виділений бюджет, становивши 4,1 мільйона гривень. Гео Багратович навіть пообіцяв надати звіт щодо бюджету, проте так цього й не зробив.

При цьому відома журналістка Олена Лунькова звинуватила Лероса у наклепі та брехні.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи, Гео Багратович Лерос володіє трьома квартирами у Києві площею 336, 42 та 40 квадратних метрів. Вартість найбільшої житлової площі складала на момент покупки 485 тисяч гривень.

Пересувається народний депутат на двох автомобілях - BMW 220D 2014 випуску, Ford Capri 1980 випуску. Вартість машин у декларації не вказана.

Крім того, політик декларує колекцію творів мистецтва з 96 картин, троє елітних наручних годинників фірм Rolex і Chopard, колекцію з 20 фотоапаратів Leica, колекцію поштових марок, 49 біткоїнів (приблизно 400 тисяч доларів) та 336 Ethereum (приблизно 59 тисяч доларів).

За декларацією, за минулий рік Лерос не отримував офіційної зарплати. Однак у доходах зазначено страхову виплату у розмірі 44 тисячі гривень та "продаж" за 76 тисяч гривень.

Фотографії

Фото 1 из 4.
Фото 2 из 4.
Фото 3 из 4.
Гео Лерос
Фото 4 из 4. Гео Лерос

відео

Посилання

Офіційна сторінка Гео Лероса у соціальній мережі Фейсбук