Чернишов Олексій Михайлович – харківський бізнесмен, власник мережі супермаркетів "Фуршет", ринку "Барабашово" та партнер Олександра Фельдама. Про кар'єру, компромат та доходи – читайте у нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 4.09.1977 рік

Вік – 42 роки

Місце народження – Харків, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку Діва

Родина

Олексій Михайлович одружений, його дружину звуть Світлана Чернишова. Жінка – доцент КНУ імені Тараса Шевченка. Сім'я виховує двох дітей.

Освіта

Середню освіту Олексій Михайлович здобув у рідному місті. Потім вступив на економічне відділення до "Народної української академії" у Харкові.

Також Чернишов пройшов курс, присвячений управлінню проектами, у відомій компанії Westinghouse зі США.

2002 року закінчив Юридичну академію імені Ярослава Мудрого в Харкові.

Кар'єра та бізнес

Свою першу роботу Олексій Михайлович отримав у 1998 році – він влаштувався у компанію Telesens, що спеціалізується на IT проектах (на той час організація була дочірнім підприємством німецької Telesens AG). Фірма займалася розробкою програмного забезпечення телекомунікацій.

Через чотири роки роботи Чернишов зайнявся пошуком партнерів і, зрештою, зміг викупити Telesens, зробивши її згодом самостійною компанією.

2000-го року бізнесмен змінив сферу своєї діяльності – зайнявся нерухомістю та девелопментом. Після запуску кількох успішних проектів отримав пропозицію про співпрацю з концерном АВЕК, що належить відомому харківському бізнесменові Олександру Фельдману. Разом вони контролювали найбільший ринок на території Східної Європи "Барабашово". За інформацією журналістів, Чернишов суттєво збільшив прибув концерну – до десятків мільйонів доларів.

2004 рік - кар'єра Чернишова стрімко йде вгору, він займає крісло віце-президента компанії "АВЕК". А лише через рік стає президентом концерну.

З 2008 до 2013 року Чернишов був головою наглядової ради групи "АВЕК". Володіння бізнесмена у сфері нерухомості зросло до 350 тисяч квадратних метрів. Олексій Михайлович зміг залучити фінанси для будівництва таких великих торгових центрів, як «Платинум Плаза», «Портал» та «АВЕ Плаза». Особливо запам'ятався продаж останньому австрійському концерну «UNIQA Real Estate». У підсумку Чернишов викупив і частину акцій "АВЕК".

У 2012 році бізнесмен створює нову компанію Eastgate Development, що спеціалізується на девелопменті та інвестиціях. Фірма активно розробляла комерційну нерухомість в Україні та залучала інвестиції.

Через рік Чернишов став одним із організаторів будівництва «Київської Бізнес Гавань». Цей проект передбачав створення у районі Троєщини на Лівому березі Дніпра індустріально-виробничого кластера площею 330 га.

У 2014 році Чернишов відкрив ще одну компанію, яка займається інвестиціями – VI2 Partners GmbH. Головним партнером організації стала Dr. Marc-Milo Lube.

У 2017 році Чернишов викупив мережу супермаркетів "Фуршет" у французького холдингу Auchan Group. При цьому сума угоди не розголошувалась. Тоді ж харків'янин очолив наглядову раду URE Club.

Компромат та чутки

Діяльність Чернишова безпосередньо пов'язана зі скандально відомим ринком "Барабашово" у Харкові. Проти компанії бізнесмена до реєстру « внесено чотири кримінальні справи та одну адміністративну». Так, наприклад, слідчі вимагають від бізнесмена видати документи щодо законності будівництва низки об'єктів на ТЦ "Барабашово". Також власників ринку звинувачують у захопленні об'єктів та шахрайських схемах з оформленням.

Справа в тому, що підприємці систематично скаржаться на те, що підлеглі Чернишова по АВЕК тиснуть на них і порушують умови продовження договорів оренди. А незадоволеним відключають світло і навіть підпалюють торгові павільйони, не даючи нормально працювати.

Як повідомляють журналісти, через це між Чернишовим та мером Харкова Геннадієм Кернесом виник серйозний конфлікт . Коли градоначальник дізнався про ситуацію, що склалася, то зажадав повернути світло підприємцям і створити для орендарів прозорі умови оренди.

Цікаво, що ринок "Барабашово" завжди мав погану славу. У 90-ті ринок вважався місцем бандитських розбірок і рекету. Харків'яни впевнені, що тут і сьогодні процвітає незаконна діяльність. В інтернеті постійно спливають скарги про нелегальних мігрантів, торгівлю наркотиками та агресивну охорону.

2018 року з'явилися нові чутки про незаконну торгівлю на скандальному ринку. Зрештою, силовики навідалися туди з обшуками, налякавши цим як відвідувачів, так і продавців.

Неодноразово підприємці, які орендують торгові павільйони на території "Барабашки", скаржилися на фіктивні та захмарні платіжки. Більше того, багато людей, які працюють на Барабашовому, впевнені, що їхні гроші осідають у кишенях адміністрації ринку.

За словами підприємців , за продовження договору адміністрація ринку просить по 100 доларів за квадратний метр. Плюс великий авансовий платіж. А за відмову платити слід покарання. Так, наприклад, 7 червня скандал виник навколо одного із торгових павільйонів. За словами адміністрації, підприємця-ветерана АТО, який не продовжив договір оренди за новими умовами, вкотре не впустили до його ж павільйону.

У результаті переговори закінчилися конфліктом, у якому постраждали кілька людей.

Не все гаразд і з супермаркетами "Фуршет". Покупці скаржаться на неякісні товари, а торгові точки мережі неодноразово потрапляли у скандали, пов'язані з простроченими товарами, обманом покупців та хамською поведінкою працівників.

Та й самі співробітники висловлюють невдоволення умовами, які пропонують мережу магазинів "Фуршет". В інтернеті повно відгуків про обмани із заробітною платою, відсутність лікарняних і навіть приниження.

Ринок "Барабашово" вже у 90-ті займав площу близько 30 гектарів, і вона продовжувала стрімко зростати. Для мешканців міста це стало справжнім апокаліпсисом, що насувається на їхні будинки. Йдеться про приватні сектори Тюрінка і Рашкіна Дача, які сусідять із «Барабашово», що росте на всі боки.

Міська влада пропонувала харків'янам добровільно передати свої земельні ділянки за компенсацію у розмірі 20-25 тисяч доларів. Проте гроші люди так і не побачили.

Як виявилося, землю не приватизували, тому власникам замість грошей давали квартири з житлового фонду міста, в основному косметично відремонтовані «хрущовки».

За дивними збігами обставин, обмін квартир за міські гроші здійснювали фірми, які належали Фельдману, обклеюючи їх шпалерами та кладучи дешевий лінолеум. При цьому всі відчужені ділянки переходили у власність компанії "АВЕК". Дуже зручно.

А ось до харків'ян, які не хотіли домовлятися, приходила податкова поліція. Її співробітники стверджували, що мешканці будинків влаштовують на своїх ділянках незаконні паркування та зберігання товарів. Більше того, до особливо впертих людей навідувалися типові похмурі особи у спортивних костюмах, які пояснювали "що до чого".

Декларація

Офіційної декларації про доходи бізнесмена Чернишова у відкритому доступі немає. І це не дивно, адже він не обіймає жодної державної посади. Однак, за інформацією журналістів, його статки давно перевалили за позначку в сто мільйонів доларів.

Фотографії

Фото 1 из 3.
Фото 2 из 3.
Алексей Чернышов
Фото 3 из 3. Алексей Чернышов

відео