Андрій Прокопенко має 15-річний міжнародний досвід в організації виборчих кампаній. Працював на електоральних “нивах” України, Грузії, Польщі та Росії.

Як науковець та теоретик, Андрій Леонідович є автором низки навчальних курсів з різних аспектів політичного менеджменту.

Його залучають до справи тоді, коли потрібен результат. На останніх парламентських виборах він очолював штаб партії “Слуга Народу” та боровся з масовим підкупом на стратегічній Одещині.

Біография

Андрій Леонідович Прокопенко – народився 10 січня 1982 року в Києві в родині науковців.

За зодіаком – Козеріг. 

Православний українець, вірянин Православної Церкви України.

Вільно спілкується українською, російською та англійською.

Сім'я

Андрій Прокопенко одружений. Разом із дружиною Юлією виховує доньку Марію та сина Михайла. 

Освіта

Після закінчення у 1998 році київської середньої школи №268 Андрій Прокопенко вступив на філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В 2003-му році здобув ступінь магістра зі спеціалізацією у соціальній філософії. Продовживши навчання у аспірантурі, в 2007 році захистив дисертацію та став кандидатом філософських наук.

Соціальна філософія визначила подальші пріоритети у наукових пошуках, і підсумком стала видана 2008 року монографія «Освіта як чинник соціальних змін».

Наукова робота та професійні інтереси спонукали до удосконалення освіти в Україні та за кордоном. Протягом 2007-2009 років вивчав політичний менеджмент в Інституті Роберта Шумана (Будапешт, Угорщина) та з відзнакою отримав міжнародну професійну сертифікацію по зв'язках із громадськістю у британському Королівському інституті зв'язків із громадськістю (CIPR). Навчався в Українській школі політичних студій.

У 2018 році дистанційно пройшов курс зі стратегічного менеджменту у Мюнхенському університеті Людвіга-Максиміліана. Наступного, 2019-го, року вступив до Національної академії державного управління при Президентові України, де навчається за спеціалізацію «Управління регіональним розвитком».

Від вчителя до політтехнолога

Навчання в Київському національному університеті поєднував з роботою вчителем історії у київський спеціалізованій школі №114.  

Від викладання історії Андрій Прокопенко невдовзі перейшов до її творення. Вигравши у 2003-му конкурс «Студенти для Парламенту», почав працювати помічником головного редактора Парламентського видавництва Верховної Ради.

До буремних подій «першого Майдану» Прокопенко приєднався в якості експерта з виборчих питань Фундації «Відкрите суспільство». В 2004 році Андрій Прокопенко став співавтором посібника «Я – спостерігач» та організатором всеукраїнських навчальних тренінгів для членів виборчих комісій та спостерігачів. Співпрацював зі штабом кандидата в Президенти Віктора Ющенка, був активним учасником громадських рухів. В 2005-2006 роках набутий досвід Андрій Прокопенко успішно застосовував у виборчих процесах не тільки в Україні, а і країнах Східної Європи.

2007-2010 роки Андрій Прокопенко присвятив розвитку інвестиційного клімату та підприємництва в Україні, входив до Експертної Ради Комітету Верховної Ради України з питань промислової, регуляторної політики та підприємництва. Неодноразово отримував відзнаки від керівництва Верховної Ради.

В 2012-2013 роках відповідав за організаційні трансформації в міжнародній нафтовій компанії «ТНК-ВР». Працював Радником Віце-президента, а згодом очолював департамент комунікацій та корпоративних ЗМІ «ТНК-ВР Менеджмент».

Після згортання цього міжнародного проекту і поглинання його кремлівською «Роснєфтью» повернувся до політтехнологічної практики.

Кар'єра и бізнес

Керуючий партнер “Прокопенко та партнери”

Десятирічний досвід політичної роботи підсумувало створення агенції «Прокопенко та партнери. Політичний менеджмент». З 2014 року компанія займається організацією виборчих кампаній “під ключ”. Обстоюючи принципи конкуренції ідей в політиці заради прогресу країни, вже встигла встановити ряд національних рекордів.

На місцевих виборах в 2015 році команда Андрія Прокопенка встановила рекорд України, “завівши” 1868 монопартійних депутатів у ради різних рівнів у межах одного регіону.

Для того, щоб в політику активніше приходили нові люди у 2018 році агенцією Андрія Прокопенка створено інноваційний ресурс otg.net.ua, який допомагає політикам-початківцям виграти вибори, розкладаючи виборчий процес на зрозумілі алгоритми.

Під час президентської кампанії 2018-2019 років «Прокопенко та партнери» допомагали штабу кандидата Володимира Зеленського, здійснюючи соціологічні дослідження. На літніх парламентських виборах 2019-го року Андрій Прокопенко та одеська команда “Слуги Народу” активно боролися з підкупом виборців Одещини. Спільно з правоохоронцями припинено функціонування злочинної “схеми”, організованої на користь чинного на той час нардепа-мажоритарника.

Від депутата – до очільника регіону

Андрій Прокопенко протягом 2015-2017 років був депутатом Чернігівської обласної ради. Під час каденції Андрій Леонідович очолював Постійну комісію з питань житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури.

Депутатом він був однозначно “нетиповим”. Приміром, таки домігся прийняття, обіцяної своїм виборцям під час передвиборчої кампанії, обласної програми енергозбереження. А це реально знизило навантаження на сімейні бюджети простих громадян, викликане підвищенням комунальних тарифів. Успішно протистояв закриттю медичних закладів в сільській місцевості.

Зрештою, втомившись бути “лицарем без страху і догани”, Андрій Прокопенко зумів здивувати чернігівський політикум своєю публічною відмовою від мандату. “Життя “без мандата” існує”, - заявив він і продовжив працювати над розвитком місцевих громад регіону, організовуючи тематичні тренінги.

16 жовтня 2019 року Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Кабміну кандидатуру Андрія Прокопенка на посаду губернатора Чернігівської області.

Фотографії